Kokskaidu granulas

Granulas ir efektīvs, videi draudzīgs biokurināmais, kuram piemīt augsta enerģētiskā vērtība. Granulas izmantojamas automātiskajos granulu apkures katlos, tie nodrošina lēnu degšanas procesu un maksimālu siltumatdevi. Automātiskos granulu apkures katlus nav nepieciešams bieži uzpildīt, tie ir viegli uzturami un droši.

Granulu ražošanā tiek izmantoti kokapstrādes nozares ražošanas atlikumi – zāģu skaidas, ēveļskaidas, šķelda, nestandarta apaļkoks. Ražošanas procesā izejvielas tiek šķirotas, smalcinātas, žāvētas un presētas, kā rezultātā tiek iegūtas granulas, kas sastāv no dabīgas kokskaidu masas bez ķīmiskiem piejaukumiem. Paaugstināta spiediena un temperatūras ietekmē tiek aktivizēts koksnes šķiedras šūnās esošais lignīns, kas darbojas kā dabiska saistviela, saturot katru granulu atbilstošās matricas formā.

Premium kvalitātes granulas

Premium kvalitātes granulu ražošanā tiek izmantotas tikai skujkoku zāģskaidas un ēveļskaidas (bez mizas). Granulas atbilst Eiropas kopējā ENplus®A1 un Vācijas DINplus standarta prasībām. Premium kvalitātes granulas ir gaišā krāsā, tām ir zems pelnu saturs - 0,3÷0,5% robežās (standarta noteiktais līmenis ir  ≤0,7%).

Industriālās kvalitātes granulas

Industriālās kvalitātes granulu ražošanā pamatā tiek izmantotas skujkoku (priede, egle) zāģskaidas, kā arī šķelda un pārstrādāta skujkoku un lapu koku malka. Šo granulu kvalitāte atbilst ENplus®A2 standarta prasībām, un pelnu saturs parasti ir 0,7÷1,1% robežās (standarts noteiktā prasība ir ≤1,2%).


Kvalitātes rādītāji Premium kvalitātes granulas Industriālās kvalitātes granulas
Mitrums 5....8% 5....8%
Siltumspēja ≥ 4,8 kWh/kg ≥ 4,6 kWh/kg
Pelnu saturs ≤ 0,7% ≤ 1,2%


Lai iegūtu vislabāko siltumatdevi un samazinātu pelnu atlikumu, mēs iesakām izvēlēties Premium kvalitātes granulas.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.