Malka

Malka ir mūžsens, atjaunojams, neizsmeļams, ekoloģiski neitrāls enerģijas avots. Tā ļauj cilvēkam justies brīvam un neatkarīgam no pieslēgumiem, tīkliem, tarifiem un skaitītājiem. Un nenosalt vētras laikā, kad centralizētie risinājumi nestrādā. Murrājoša malkas krāsns vai rūcošs kamīns garas darba dienas vakarā sasildīs ne vien telpu, bet arī dvēseli.

Krāsns kurināšanai izmantotajai malkai ir jābūt pietiekami sausai. Pareizi glabātas un žāvētas malkas mitrums ir 15-20%. Ja tas ir augstāks, tad liela daļa radītās enerģijas tiks iztērēta ūdens iztvaicēšanai.

Bērza malka ir viegli skaldāma un viegli aizdedzināma. Tā deg ilgi un vienmērīgi, dod daudz siltuma un nedzirksteļo. Bērza malka ir lieliski piemērota kamīnam, mājas un pirts apkurei. To var izmantot arī grilā vai ugunskurā, uz kura tiek gatavots ēdiens. Bērza malkas vienīgais trūkums ir kvēpu veidošanās, sadegot tā izdala darvu, kas piesārņo dūmvadu un mazina vilkmi.

Alkšņa malka ātri žūst, sadegot nerada sveķus un maz dūmo. Tai piemīt mazāka siltumatdeve, tāpēc tā ir piemērota tāda kamīna kurināšanai, kurā nav paredzēts uzturēt augstu temperatūru. Alkšņa malku var labi izmantot cepšanai vai grilēšanai uz atklātas liesmas. Malkas krāsnī to ieteicams kurināt apkures sezonas beigās, lai attīrītu  dūmvadu no kvēpiem, kas radušies skujkoku un bērza malkas kurināšanas rezultātā.


Malkas siltumatdeves salīdzinājums 10 ballu sistēmā

Ozols
Skābardis
 OsisKļava
 10.00 9.60 9.20 8.75
 Bērzs MelnalksnisAlksnis
 Egle
 8.33 7.10 6.25 6.20
 Priede Apse LiepaPapele
 6.20 5.00 4.203.50

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.